Ook dit jaar weer een bezoek gebracht aan het ALF editie 7, met als thema; “The medium is the message” waar kunstenaars hun kunstwerken poseren waarbij zij het licht gebruiken om een boodschap over te brengen.
De informatie geplaatst bij de foto’s heb gehaald van de officiële website van het ALF hier is ook meer informatie te vinden. https://amsterdamlightfestival.com
Aan het begin van de wandeling, het was nog niet geheel donker, eerst maar even een foto gemaakt van het Eye Film Museum wat in de schemering mooi verlicht was.
Transmission
Serge Schoemaker
Hier wordt telecommunicatie in beeld gebracht, informatie overbrengen via glasvezel, radiogolven elektrische signalen etc.
DESIRE
UxU Studio
We gebruiken onze lippen om contact te maken met anderen, uitdrukking van emoties en wensen.
O.T. 976
Stefan Reiss
Ingewikkelde wetenschappelijke theorieën uitbeelden op een speelse, creatieve manier door inspiratie van de beroemde snaartheorie, die alles in ons universum kan verklaren.
De snaartheorie gaat er vanuit dat alles in het heelal, van de mensen op aarde tot de verste sterren, verbonden is door kleine trillende deeltjes of ‘snaren’. Die zijn alleen zó klein dat je ze niet kunt zien, en het idee is dan voorlopig ook nog niet bewezen.
ARCHESTEXTURES: PORTAM CIVITATIS
Peter Snijder
Het restant van een verloren, verdronken kathedraal aan het einde van de Herengracht.
LIGHT a WISH
OGE Group
Een wens mogen doen als het je lukt om de pluisjes van een paardenbloem in één keer weg te blazen. ‘Light a Wish’ verbeeldt het moment waarop de zaadjes zich verspreiden in de lucht, en jouw wens mee de wereld in nemen.
Winnaar publieksprijs 2018-2019.
A.N.N.
Koros Design
In hun hangende installatie A.N.N. wordt bewegend licht in beeld gebracht dat vergelijkbaar is met hersenactiviteit.
STARRY NIGHT
Ivana Jelić & Pavle Petrović
“De aanblik van de sterren zet me altijd aan het dromen”, schreef schilder Vincent van Gogh (1853-1890) in één van de vele brieven naar zijn broer Theo. Ook toen hij werd opgenomen in Zuid Frankrijk tekende en schilderde hij graag de sterrenhemel die hij daar zag.
TWO LAMPS
Jeroen Henneman
Jeroen Henneman maakte zijn ‘Two Lamps’ speciaal voor dit mooie stuk van de gracht, waar vroeger de rijkste Amsterdammers woonden en nu vooral advocaten, bankiers en verzekeraars werken.
SPIDER ON THE BRIDGE
Groupe LAPS
‘SPIDER on the Bridge’ bestaat uit maar liefst tachtig spinnen van elk twee meter breed, gemaakt van buisjes met led-licht. Dat licht is zo geprogrammeerd dat het soms lijkt alsof de beestjes daadwerkelijk rondkruipen.
ABSORBED BY LIGHT
Gali May Lucas
Op een bankje zitten drie figuren naast elkaar, met die typische houding van een smartphonegebruiker: het hoofd gebogen, vingers die typen en swipen en een gezicht dat wordt opgelicht door het scherm. Lichamelijk zijn ze aanwezig, maar met hun gedachten zijn ze totaal ergens anders.
PARABOLIC LIGHTCLOUD
amigo & amigo
Méér dan 1000 lampjes worden hier gebruikt. om iets onzichtbaars zichtbaar te maken: onze menselijke emoties.
Door het voortdurend veranderen van de kleur en lichtintensiteit heb hier meerdere afbeeldingen geplaatst.
Door met de zoomlens in te zoomen tijdens de belichting heb ik geprobeerd mij creatief uit te leven om mooie lichteffecten te krijgen.
Hallo Piet,
Je hebt een mooie serie gemaakt met een aansprekend begin met de opname van het Eye museum, maar ook de rest van de serie is de moeite waard en geeft een mooi beeld van het festival. De opname van het drietal op het bankje van Absorbed by light is ook heel geslaagd evenals de “zoom-explosie” op het eind. Een goed bestede avond!
groeten, Hanry
Ik ben het met Hanry eens dat dit echt een hele mooie serie is.
Ikzelf ben nog niet thuis in deze vorm van fotografie maar ik vind het wel heel mooi om te zien 🙂
Je openingsfoto is erg mooi maar foto 5 is echt onwijs gaaf. het lijnenspel heb je met de kleuren heel mooi in beeld weten te brengen. Foto 7 is mijn favoriet. Ik hou erg van dat soort objecten in het licht.
Groet, Helma