In blog 5 toon ik de foto’s van de warmte bronnen en geisers op diverse locaties.
Eerst de kokende modderpoelen en zwavelbronnen Hverir.


Hverir betekent “hete bronnen” het gebied ligt in het noorden van IJsland in de buurt van het Mývatn meer. Er hangt een sterke zwavel geur en ligt bezaaid met kokende modderpotten en stoompluimen.


De grond heeft allerlei tinten oranje rood geel en grijs. Door het mooie weer waren al deze kleuren mooi zichtbaar.

De geothermische bronnen zijn afgezet met touw deze bronnen zijn erg heet.






Hverir maakt deel uit van de Diamond Circel in Noord-IJsland waaronder ook de watervallen Dettifoss en Selfoss(blog2) deel van uit maken. Krater Viti maakt hier ook deel vanuit en ligt in de buurt van Hverir.

Viti is een Diepe en steile krater met een doorsnee van 320 meter en is gevuld met blauwgroen water.



Hveravellir is een geothermisch gebied in het hoogland in het westen van IJsland met talrijke warmwaterbronnen. waar ook een zwemmogelijkheid is.




Tenslotte nog de geiser(Geysir) in de buurt van de Gulfoss waterval(blog (Blog2) Volgens de informatie die ik van wikipedia gehaald heb zou de geiser uit een met heet water gevuld gat bestaan van 3 meter breed en 23 meter diep. Daarna maakt de tunnel een bocht en is het verdere water verloop onbekend.



Vanwege het bewolkte weer heb ik de achtergrond bewust wat donkerder gemaakt om de witte stoompluim beter tegen de achtergrond uit te laten komen.


De fontein duurt ongeveer 2 seconden met een interval van ongeveer 12 minuten.
IJsland: Blog 1 De Bultrug.
IJsland: Blog 2 Watervallen.
IJsland: Blog 3 Vogels.
IJsland: Blog 4 Zeehonden.
IJsland. Blog 6 Landschappen.
IJsland: Blog 7 Landmannalaugar.
Hverir hebben wij ook bezocht een paar jaar geleden, een mirakels mooi gebied met al die prachtige kleuren (foto 10) en borrellende poeltjes. Een eldorado voor de fotograaf! En ja, de Geiser is ook een mooie ervaring als de stoompluim uitbarst. Laat toch wel zien dat de natuur tot veel in staat is.
Heerlijk om de foto’s te bekijken met een blik van herkenning! Prachtige kleuren, ongelofelijk mooi gebied!